تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
کد خبر : 5262

ورود قطعی ورزش‌های الکترونیک به بازی‌های آسیایی چین/ لزوم نگاه ویژه وزارت ورزش و کمیته‌ المپیک

ورود قطعی ورزش‌های الکترونیک به بازی‌های آسیایی چین/ لزوم نگاه ویژه وزارت ورزش و کمیته‌ المپیک

به گزارش ایسنا، اولین جلسه فدراسیون ورزش‌های همگانی با محوریت انجمن ورزش‌های الکترونیک و موضوع ورود این رشته به بازی‌های آسیایی چین ۲۰۲۲ با حضور سیدرضا صالحی امیریرئیس کمیته ملی المپیک، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش‌های الکترونیک در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد. در ابتدای جلسه ملایی

به گزارش ایسنا، اولین جلسه فدراسیون ورزش‌های همگانی با محوریت انجمن ورزش‌های الکترونیک و موضوع ورود این رشته به بازی‌های آسیایی چین ۲۰۲۲ با حضور سیدرضا صالحی امیریرئیس کمیته ملی المپیک، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش‌های الکترونیک در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای جلسه ملایی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فدراسیون ورزش های همگانی، برگزاری طرح ملی نشاط و اجرای تلفیقی ورزش و بازی های رایانه‌ای برای اولین بار، راه اندازی و تشکیل اندیشکده ورزش در فدراسیون ورزش های همگانی و برگزاری لیگ تندرستی ارائه کرد.

وی با اشاره به اهمیت بالای مخاطبان رشته ورزش‌های الکترونیک در کشور، گفت: با توجه به میلیون‌ها مخاطب این رشته جدید و همچنین حضور قطعی و رسمی این رشته در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، نیازمند نگاه و برنامه بلند مدت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان با هدف توسعه و گسترش ورزش‌های الکترونیک خصوصا ورزش‌های مجازی هستیم.

در ادامه سیدرضا صالحی امیری با ابراز خوشحالی نسبت به ورود قطعی و رسمی ورزش‌های الکترونیک به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین، برگزاری این جلسه را سرآغاز تحول و تغییر مناسب و متناسب این رشته در ایران هم راستا با تغییرات بزرگ صنعت ورزش‌های الکترونیک دانست.

وی با اشاره به مسئولیت گذشته خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت ورزش‌های الکترونیک به عنوان یک ابزار بزرگ و مهم فرهنگی، اقتصادی و ورزشی یاد کرد و گفت: در ایران باید از اقتصاد ورزشی حوزه های نوینی نظیر ورزش‌های الکترونیک و بازی‌های رایانه ای و موبایلی مثل کشورهای دیگر به عنوان یک فرصت درآمدزایی و همچنین یک ابزار مهم فرهنگ سازی و آموزش استفاده کرد.

رییس کمیته ملی المپیک با بیان این که از دیگر مسئولیت های فدراسیون ورزش‌های همگانی و انجمن ورزش‌های الکترونیک، توسعه و گسترش ورزش‌های الکترونیک در فدراسیون ‌های ورزشی با هدف ارتقاء آموزش، کسب مهارت، جذب مخاطب و ایجاد درآمدزایی در فناوری‌های دیجیتال است، اظهار کرد: در همین رابطه آمادگی کمیته ملی المپیک را برای ساخت و تولید بازی‌های ورزشی داخلی با مشارکت فدراسیون های ورزشی اعلام و اجرای آن را به فدراسیون ورزش های همگانی محول می کنیم.

صالحی امیری در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تائید ورزش‌های الکترونیک در کمیته بین‌المللی المپیک IOC و شورای المپیک آسیا OCA از حمایت قاطع کمیته ملی المپیک کشورمان از این انجمن و رشته نوظهور خبر داد و گفت: چشم انداز بسیار خوبی برای این حوزه وجود دارد و با وجود دارد و میلیون‌ها مخاطب در کشور، وجود بازی‌های متنوع ورزشی و تفریحی در کنار تخصص بالا و استعداد ویژه ایرانی‌ها در این حوزه فرصت مهمی است که باید با برنامه‌ریزی درست و مناسب از تولیدات داخلی کشور در جهت گسترش و توسعه بازی‌های ایرانی با مشارکت شورای عالی فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده کرد.

همچنین لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش‌های الکترونیک با ارائه گزارشی از اقدامات انجمن ورزش‌های الکترونیک، موفقیت‌های اخیر و جایگاه بین المللی انجمن، اقدامات کمیته بین المللی المپیک IOC و شورای المپیک OCA، اظهار داشت: این شروع یک راه جدید و دوره‌ای متعالی در ورزش‌ دنیا است و در واقع المپیک جهانی وارد دنیای ورزش‌های الکترونیک شده است و این بدین معناست که کل ورزش جهان با ورزش‌های الکترونیک عجین شده است.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته با ابلاغ رسمی شورای المپیک آسیا و فدراسیون ورزش‌های الکترونیک آسیا ۱۰ رشته برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ در ورزش‌های الکترونیک تائید و معرفی شد. مدال ورزش‌های الکترونیک همچون دیگر رشته‌های ورزشی محاسبه خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.