تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 شهریور 1402 - 11:31
کد خبر : 38058

ماموریت دشوار شاگردان رنگرز در بلگراد/ بررسی مدعیان حاضر در ۳ وزن قهرمانی جهان

ماموریت دشوار شاگردان رنگرز در بلگراد/ بررسی مدعیان حاضر در ۳ وزن قهرمانی جهان

به گزارش ایسنا، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ از روز پنج‌شنبه (۳۰ شهریور) به میزبانی بلگراد پایتخت صربستان برگزار می‌شود. این رقابت‌ها به عنوان مرحله نخست کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس محسوب می‌شود و به ۵ نفر برتر در ۶ وزن المپیکی، سهمیه المپیک اختصاص داده خواهد شد؛ اتفاقی که باعث شده بسیاری از

به گزارش ایسنا، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ از روز پنج‌شنبه (۳۰ شهریور) به میزبانی بلگراد پایتخت صربستان برگزار می‌شود.
این رقابت‌ها به عنوان مرحله نخست کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس محسوب می‌شود و به ۵ نفر برتر در ۶ وزن المپیکی، سهمیه المپیک اختصاص داده خواهد شد؛ اتفاقی که باعث شده بسیاری از چهره‌های مطرح کشتی جهان در اوزان المپیکی حضور داشته باشند و بر حساسیت این رقابت‌ها بیش از پیش افزوده شود.
تیم ملی کشتی فرنگی سال گذشته با هدایت محمد بنا از رسیدن به سکوی جهانی بازماند و در نهایت بدون کسب مدال طلا و با ۲ نقره و یک برنز به عنوان چهارمی رسید.
حسن رنگرز پس از این مسابقات هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و در مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال، جام جهانی و قهرمانی آسیا با تیم ملی کشتی فرنگی ایران به عنوان قهرمانی رسید. او در اولین تجربه خود به عنوان سرمربی در رقابت‌های جهانی بزرگسالان کار دشواری پیش روخواهد داشت. باید دید داستان قهرمانی‌های شاگردان رنگرز در رقابت‌های قهرمانی جهان که سطح آن قابل مقایسه با رویدادهای قبلی نیست، تکرار خواهد شد یا خیر؟
با توجه به عملکرد خوب حسن رنگرز و دیگر مربیان تیم ملی کشتی فرنگی و همچنین حضور نفرات شایسته و با انگیزه در تیم ملی، ایستادن بر سکوی نخست جهان دور از دسترس نخواهد بود.
در ادامه بررسی کشتی‌گیران حاضر در رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان، اینبار بر اساس لیست ورودی اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی، به بررسی مدعیان عنوان‌دار در ۳ وزن ۵۵، ۶۰ و ۶۳ کیلوگرم پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:
وزن ۵۵ کیلوگرم: فرصت طلایی دادمرز برای ایستادن بر سکوی جهانی
پویا دادمرز، فرنگی‌کار با تجربه ایران و دارنده مدال‌های طلا و نقره امیدهای جهان و طلا و برنز بزرگسالان آسیا، نماینده ایران در این وزن است. دادمرز شایستگی کسب اولین مدال خود در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان جهان را دارد و می‌تواند یکی از شانس‌های کسب مدال برای کشتی فرنگی ایران در این مسابقات باشد.
الدانیز عزیزلی با ۲ مدال طلا و ۲ برنز جهان از آذربایجان، سال گذشته بر سکوی نخست جهان ایستاد و امسال نیز مدعی اصلی کسب مدال طلای جهان است.
نوگزاری سورتسومیا دارنده یک مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز جهان از گرجستان دیگر مدعی عنوان‌دار این وزن در بلگراد است. این کشتی‌گیر گرج سال گذشته در فینال مغلوب الدانیز عزیزلی شد و به مدال نقره جهان رسید.
ویکتور سیوبانو از مولداوی و دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان نیز دیگر چهره شاخص این وزن پر مدعی در جهانی بلگراد خواهد بود.
جسوربک اوتیکبوئف ازبک نیز سال گذشته به مدال برنز جهان رسید و امسال یکی از چهره‌های مطرح این وزن است. او همچنین مدال‌های نقره و برنز آسیا را در کارنامه خود دارد.
ادم اوزون از ترکیه امسال در رقابت‌های قهرمانی اروپا به مدال طلا رسید و نشان داد در ۲۲ سالگی می‌تواند در مسابقات جهانی حرف برای گفتن داشته باشد. این کشتی‌گیر در مسابقات امیدهای جهان ۲۰۲۱ نیز صاحب مدال برنز شد.
وزن ۶۰ کیلوگرم: کار دشوار محسن‌نژاد مقابل عنوان‌داران جهان و المپیک
مهدی محسن نژاد دارنده مدال‌های نقره و برنز زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان و نقره و برنز بزرگسالان آسیا، نماینده ایران در این وزن پر مدعی و شلوغ المپیکی است. محسن‌نژاد یکی از نفرات شایسته و با آتیه کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌هاست که می‌تواند برابر مدعیان جهان و المپیک حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و صاحب سکوی جهانی شود.
ژولمان شارشنبکوف از قرقیزستان سال گذشته به مدال طلای جهان رسید. او همچنین ۲ نقره جهان در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ را در کارنامه خود دارد. این قرقیز «کشتی بلد» امسال به دنبال تکرار مدال طلای خود در بلگراد است.
کنیچیرو فومیتای ژاپنی و دارنده مدال نقره المپیک توکیو و ۲ طلا و یک برنز جهان مدعی جدی رسیدن به مدال طلای جهان در این وزن خواهد بود. فومیتای ۲۷ ساله سال گذشته با شکست مقابل ادموند نازاریان در نهایت به مدال برنز رسید و امسال در این وزن المپیکی جزو مدعیان اصلی خواهد بود.
ادموند نازاریان کشتی‌گیر ۲۱ ساله و ارمنستانی تیم بلغارستان و فرزند آرمن نازاریان دارنده ۲ مدال طلا و یک برنز المپیک و ۳ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز جهان، سال گذشته در فینال رقابت‌های قهرمانی جهان مغلوب شارشنبکوف قرقیزستانی شد و به مدال نقره جهان رسید. او سال گذشته با شکست عنوان‌دارانی همچون فومیتای ژاپنی نشان داد در اوج جوانی در راه کسب افتخارات پدر عنوان‌دار خود گام برمی دارد. نازاریان که در جایگاه نخست رنکینگ قرار دارد امسال نیز برای دومین مرتبه به مدال طلای اروپا رسید و نشان داد یکی از مدعیان جدی کسب مدال طلای جهان در بلگراد خواهد بود.
گئورگ غریبیان ارمنستانی نیز با داشتن مدال‌های طلا و برنز اروپا، کرم کمال دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز اروپا از ترکیه، الدار حافظ‌اف کشتی‌گیر ۳۵ ساله و ازبک تیم آمریکا با مدال‌های نقره و برنز آسیا و برنز پان‌آمریکن و اسلام جان بهرام‌اف دارنده مدال‌های طلا و برنز آسیا از ازبکستان، از دیگر نفرات حاضر در این وزن خواهند بود.
وزن ۶۳ کیلوگرم: ایمان محمدی به دنبال مدال بزرگسالان جهان
ایمان محمدی نفر سوم رنکینگ و دارنده مدال‌های طلای زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ و طلای بزرگسالان آسیا ۲۰۲۳، یکی از شانس‌های ایران برای کسب مدال جهانی در این وزن غیرالمپیکی خواهد بود.
با توجه به کوچ برخی کشتی‌گیران به اوزان المپیکی، محمدی فرصت خوبی در اختیار دارد تا نخستین مدال خود در رقابت‌های جهانی بزرگسالان را کسب کند.
لری ابولادزه دارنده ۲ مدال نقره جهان در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ از گرجستان، یکی از مدعیان اصلی این وزن در بلگراد خواهد بود.
مراد ممدوف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۱ از آذربایجان نیز دیگر چهره شاخص و مدعی این وزن در بلگراد خواهد بود. در لیست اعلامی از سوی اتحادیه جهانی کشتی خبری از سباستین ناد صربستانی که سال گذشته به مدال طلای این وزن رسید، نیست.
هراچیا بوغوسیان ارمنستانی و نفر دوم رنکینگ که مدال برنز امیدهای جهان را در کارنامه خود دارد نیز می‌تواند از مدعیان این وزن باشد.
در لیست اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی که احتمال تغییر در آن وجود دارد، نام سباستین ناد صربستانی که سال گذشته به مدال طلای جهان رسید نیست و باید دید این کشتی‌گیر در بلگراد به میدان می‌رود یا خیر.
انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی