تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
کد خبر : 39918

دستورالعمل رسیدگی به شکایات ذی نفعان قانون جوانی جمعیت تایید شد

دستورالعمل رسیدگی به شکایات ذی نفعان قانون جوانی جمعیت تایید شد

به گزارش خبرگزاری مهر، صابر جباری، در حاشیه بیستمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در ستاد وزارت بهداشت گفت: یکی از این سه تکلیف دستورالعمل مربوط به ماده ۳۶ قانون مبنی بر تأسیس مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی است که این هفته توسط وزیر بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ می‌شود. وی

به گزارش خبرگزاری مهر، صابر جباری، در حاشیه بیستمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در ستاد وزارت بهداشت گفت: یکی از این سه تکلیف دستورالعمل مربوط به ماده ۳۶ قانون مبنی بر تأسیس مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی است که این هفته توسط وزیر بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ می‌شود.
وی افزود: در ماده ۴۲ قانون نیز بحث پیشگیری، تشخیص به هنگام و درمان ناباروری مطرح شده که در بیستمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت نکاتی از آن مورد بحث قرار گرفت و دستورالعمل آن نیز با امضای وزیر بهداشت به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.
رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به موضوع ماده ۵۰ قانون جوانی جمعیت مبنی بر ترویج زایمان طبیعی، یادآور شد: دستورالعمل این قانون نیز به زودی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.
جباری با بیان اینکه دستورالعمل رسیدگی به شکایاتِ ذی نفعانِ قانون جوانی جمعیت نیز مورد تأیید قرار گرفت، گفت: پیش از این شکایات را سامانه ۱۹۰ رسیدگی می‌کرد که از این پس نیز چنین خواهد بود با این تفاوت که اگر ذی نفعی در قانون وجود داشته و محق باشد، مطابق فرآیندی رسیدگی به شکایت او به دانشگاه علوم پزشکی مربوطه ابلاغ می‌شود و دانشگاه موظف به اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد: این دستورالعمل گام بلندی در جهت رعایت کرامت ذی نفعانی است که از خدمات قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیتِ مجلس شورای اسلامی بهره مند می‌شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.