تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
کد خبر : 37049

آمادگی ذهنی و روانی کلیدواژه موفقیت شمس‌ آذر در لیگ برتر

آمادگی ذهنی و روانی کلیدواژه موفقیت شمس‌ آذر در لیگ برتر

به گزارش ایسنا، فروردین ماه امسال بود که تیم فوتبال «شمس‌آذر» قزوین با برتری مقابل «ون پارس» اصفهان در فاصله چهار هفته به پایان مسابقات لیگ آزادگان، صعود تاریخی خود را برای نخستین بار به لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور قطعی کرد. صعودی که در پایان مسابقات لیگ یک با کسب ۷۰ امتیاز و رکوردشکنی

به گزارش ایسنا، فروردین ماه امسال بود که تیم فوتبال «شمس‌آذر» قزوین با برتری مقابل «ون پارس» اصفهان در فاصله چهار هفته به پایان مسابقات لیگ آزادگان، صعود تاریخی خود را برای نخستین بار به لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور قطعی کرد. صعودی که در پایان مسابقات لیگ یک با کسب ۷۰ امتیاز و رکوردشکنی بی‌نظیر همراه بود تا شاگردان سعید دقیقی یک صعود شیرین و دلچسب به لیگ برتر را تجربه کنند. اتفاقی که برای نخستین بار در دیار مینودری رخ داد و موجب شادی فوتبال دوستان استان قزوین شد.

همه چیز برای شمس‌آذر خوب پیش می‌رفت تا این که نیمه تیر ماه باشگاه سایپا به علت استفاده شمس‌آذر از بازیکن غیرمجاز و با استناد به اسناد و مدارک سازمان نظام وظیفه، از این تیم شکایت کرد و این شکایت حکایت از آن داشت که شمس‌آذر قزوین از بازیکن غیرمجاز با کارت پایان خدمت جعلی استفاده کرده است. ادعایی که خیلی زود در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تعیین تکلیف و محرز شد که «سیدمجتبی حسینی» با وجود مشمول بودن به خدمت سربازی، در ۹ مسابقه برای این تیم به شکل غیرقانونی و با کارت جعلی پایان خدمت به زمین رفته است.
در ادامه به همین دلیل در پی شکایت باشگاه سایپا کمیته انضباطی حکم به سه امتیاز منفی علیه شمس آذر در آغاز رقابت‌های لیگ برتر داد، اتفاقی که کام هواداران و کادرفنی را در آستانه مسابقات تلخ کرد.
بازیکنان شمس آذر در بازی نخست خود با علم به سه امتیاز کسر شده مقابل استقال خوزستان در اهواز بازی زیبایی را به نمایش گذاشتند و شاید اگر خوش‌شانس بودند می‌توانستند با سه امتیاز اهواز را ترک کنند، اما گل دقیقه ۹۰ تیم میزبان با اشتباه خط دفاعی شمس آذر سه امتیاز را به یک امتیاز تبدیل کرد.
کسب تساوی و گرفتن یک امتیاز در گرمای طاقت‌فرسای اهواز اتفاق خوبی برای تیم تازه لیگ برتری شده شمس آذر بود، اما شیرینی این اتفاق تنها چند ساعت بود و این بار خبرهای رسیده حاکی از آن بود که به دلیل شکایت باشگاه شهرداری همدان سه امتیاز دیگر از شمس آذر کسر شده است و همه اتفاقات دست به دست هم داد تا دیدار شمس آذر مقابل هوادار تهران هم تحت تأثیر قرار بگیرد، اگر چه شاگردان سعید دقیقی با دل و جان بازی کردند و حتی اگر خوش شانس بودند و تجربه بیشتری داشتند، می‌توانستند نخستین پیروزی تاریخی خود در لیگ برتر را در روزی که بانوان برای اولین بار در قزوین اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا کرده بودند، جشن بگیرند.
روشن شدن چراغ امید برای امتیازهای کسر شده
اما این کسر امتیازها پایان ماجرا نبود و هفته گذشته استاندار قزوین در بازدید از ورزشگاه سردار آزادگان قزوین خبرهای خوبی به هواداران شمس آذر داد. محمدمهدی اعلایی در آن بازدید اظهار کرد: نامه انصراف از شکایت شهرداری همدان گرفته شده که از استاندار و شهردار همدان بابت پیگیری‌ها تشکر می‌کنیم و اگر نهایی شود سه امتیازی که به دلیل شکایت باشگاه همدانی کسر شده بود، به حساب شمس آذر بر می‌گردد.

استاندار این را هم یادآور شد که در تلاش هستیم با رایزنی باشگاه سایپا سه امتیاز کسر شده به دلیل شکایت این تیم هم به صفر تبدیل شود.
بازگشت امتیازها به لحاظ روانی اهمیت بالایی دارد
میرمسعود میرزاده، کارشناس فوتبال و از پیشکسوتان فوتبال در استان قزوین در این خصوص به ایسنا گفت: کسر امتیاز از تیم شمس آذر در ابتدای لیگ از لحاظ روحی کادر و بازیکنان را آزار داده که امیدوارم با صفر شدن امتیازها نماینده استان بتواند در شرایط برابری به مصاف رقبا برود.
وی ادامه داد: حضور در لیگ برتر تنها نیازمند آمادگی جسمانی یا تاکتیکی نیست، بلکه یک تیم باید از لحاظ روانی هم آمادگی پیدا کند. عملکرد تیم شمس آذر در ۲ بازی گذشته لیگ برتر عملکرد خوبی بوده و به طور طبیعی انتظار می‌رود در بازی‌های آینده شرایط تیمی شمس آذر بهتر باشد.
این پیشکسوت فوتبال افزود: شمس آذر در بازی با هوادار فرصت‌های خوب گلزنی زیادی داشت و حتی می‌توانست این تیم را با شکست بدرقه کند.

وی پاشنه آشیل گل‌های خورده شمس آذر در ۲ دیدار قبلی در لیگ برتر را دفاع وسط دانست و گفت: به نظر می‌رسد تیم شمس آذر در نظم دفاعی به ویژه دفاع وسط از تمرکز بالایی برخوردار نیست و دیدیم که در بازی با استقلال خوزستان و هوادار به راحتی دروازه نماینده استان باز شد بنابراین کادر فنی شمس آذر باید در بازی‌های آینده روی ساختار دفاعی تیمی برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری داشته باشند.
میرزاده گریزی هم به ترکیب شمس آذر در ۲ بازی اول لیگ برتر زد و ادامه داد: تغییر ناگهانی در ۲ دیدار نمی‌تواند راهگشا باشد و کادر فنی باید هرچه زودتر ترکیب مورد نظر خود را در بازی‌های آینده را بشناسد.
وی با بیان اینکه باید به کادر فنی به ویژه سعید دقیقی سرمربی شمس آذر اعتماد کرد، افزود: دقیقی نشان داده که مربی کاربلد و باهوشی است و در بازی‌های آینده با کسب تجریه بیشتر می‌تواند ترکیب تیم دلخواه و مورد نظر خود را پیدا کند.
رفسنجان آوردگاه سوم شمس آذری‌ها در لیگ برتر
تیم فوتبال شمس آذر قزوین امروز در چارچوب هفته سوم لیگ برتر از ساعت ۱۹ در رفسنجان میهمان تیم مس خواهد بود. دیداری که بدون شک از اهمیت بالایی برای شاگردان سعید دقیقی در تیم فوتبال شمس آذر برخوردار است. کسب امتیاز در این بازی برای روحیه تیمی شمس آذر فوق‌العاده خواهد بود.
نماینده فوتبال استان اگر بتواند دست پر رفسنجان را ترک کند دست به کار بزرگی زده است، اتفاقی که قطعاً می‌توانست در ۲ دیدار گذشته برای تیم شمس آذر قزوین رقم بخورد که البته کم تجربگی و بدشانسی مانع از این امر شد.
شمس آذر روز گذشته برای تقویت خط هافبک خود «علی پوراسماعیل» هافبک فصل گذشته تیم هوادار تهران را با عقد قراردادی ۲ ساله به خدمت گرفت. در یک ماه اخیر نیز «هومن ربیع‌زاده» و «فراز امامعلی» مدافع و وینگر فصل گذشته مس رفسنجان، «سجاد جعفری» هافبک میانی فصل گذشته ذوب آهن، «عیسی مرادی» مهاجم فصل گذشته سپاهان اصفهان و «مجتبی فخریان» بازیکن قزوینی فصل گذشته آلومینیوم اراک با عقد قرارداد به شمس‌آذر قزوین ملحق شدند.
سینا سعیدی‌فر دروازه‌بان فصل گذشته استقلال تهران هم آخرین نفری است که تا این لحظه با عقد قرارادادی قرضی به شمس‌آذر پیوسته است.
به گزارش ایسنا، تیم فوتبال شمس آذر قزوین با احتساب کسر ۶ امتیاز به دلیل شکایت ۲ باشگاه سایپا و شهرداری همدان و یک امتیاز کسب شده در دیدار با استقلال خوزستان با امتیاز منفی ۵ درانتهای جدل رده‌بندی لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد.
گزارش از رضا قنبری
انتهای پیام

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.