تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۵
کد خبر : 49517

پیش بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید

پیش بینی وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید

به گزارش خبرنگار مهر، افشین صدر دادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور در خصوص وضعیت گوشت در سال جدید به مهر گفت: بر اساس آماری که مرکز آمار داده است که مربوط به پاییز است حدود ۴۰ میلیون رأس دام گوسفند در کشور موجود بوده که حدود ۳۰ میلیون رأس دام مولد و ماده

به گزارش خبرنگار مهر، افشین صدر دادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور در خصوص وضعیت گوشت در سال جدید به مهر گفت: بر اساس آماری که مرکز آمار داده است که مربوط به پاییز است حدود ۴۰ میلیون رأس دام گوسفند در کشور موجود بوده که حدود ۳۰ میلیون رأس دام مولد و ماده بالغ است. اگر شرایط همین گونه پیش برود بر اساس برآورد امروز که به آینده هم می‌توان تعمیم داد چون بر اساس آمار کشتار دام و تولید گوشت داخل نسبت به سال قبل و ماه قبل کاهش یافته شرایط دشواری در حوزه دامپروری خواهیم داشت.
وی افزود: دام دار چون آینده روشنی برای خودش در این شرایط نمی‌بیند و آستانه تاب‌آوری به لحاظ مالی و عملیاتی بین دامداران متفاوت است بخشی تعطیل خواهند کرد.
وی ادامه داد: برخی امیدوارند جمعیت دام افزایش می‌یابد و وضعیت بهبود می‌یابد. میزان بارندگی سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبلش ۳۷ درصد کاهش داشت. این امر تأثیر مستقیم در مراتع دارد. در مناطق نیمه جنوبی شرایط بدتر از نیمه شمالی است و خشکسالی فشار بیشتری می‌آورد.
وی تاکید کرد: بر اساس مستندات و با توجه به داشته‌ها و مهم‌تر آسیب شناسی گذشته باید نقاط ضعف و اشتباهات ۵ تا ۶ سال گذشته را پذیرفت و در ادامه برای آینده برنامه‌ریزی درست داشت.
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اظهار کرد: تصمیم گیران کافی است بررسی از وضعیت تولید و بازار گوشت سال گذشته داشته باشند؛ با وجود افزایش واردات تولید کاهش پیدا کرد. برای تأمین امنیت غذایی پایدار باید توجه‌ها متمرکز وضعیت تولید داخل باشد و در ادامه کمبودها با واردات جبران شود.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.