تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
کد خبر : 44343

پیشنهاد پلیس برای بازنگری در قانون مجازات سارقان/ ضرورت توجه به انسداد مرزها

پیشنهاد پلیس برای بازنگری در قانون مجازات سارقان/ ضرورت توجه به انسداد مرزها

سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، با تشریح دو درخواست پلیس از دولت و مجلس گفت: خوشبختانه هم دولت محترم و هم نمایندگان مجلس کاملا شناخت خوبی از مجموعه انتظامی کشور دارند و با دغدغه‌ها و نیازمندی‌های مردم هم آشنایی داشته و آن را می‌شناسند. وی با بیان اینکه آنچه که امروز در جامعه

سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، با تشریح دو درخواست پلیس از دولت و مجلس گفت: خوشبختانه هم دولت محترم و هم نمایندگان مجلس کاملا شناخت خوبی از مجموعه انتظامی کشور دارند و با دغدغه‌ها و نیازمندی‌های مردم هم آشنایی داشته و آن را می‌شناسند.
وی با بیان اینکه آنچه که امروز در جامعه مطرح است آرامش است، گفت:‌ خوشبختانه امروز در جامعه و کشورمان آرامش و امنیت را داریم. البته مردم در برخی از حوزه‌ها از پلیس مطالبه دارند که از جمله آن می‌توان به دو حوزه سرقت و موادمخدر اشاره کرد. مردم در این دو حوزه دغدغه جدی دارند. 
جانشین فرمانده فراجا ادامه داد:‌ در حوزه مبارزه با موادمخدر مصوبات شورای امنیت کشور، ستاد مبارزه با موادمخدر و … وجود دارد. اما از طرف دیگر بحث ارتقاء اشرافیت در مرزها و انسداد مرزها به منظور جلوگیری از ورود موادمخدر و بعضا سلاح وجود دارد. به همین دلیل نیز امیدواریم که این دولت محترم و مجلس شورای اسلامی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
رضایی سرقت را دغدغه دیگر مردم بشمرد و گفت: در حوزه سرقت مردم دغدغه جدی دارند. در این خصوص هم هماهنگی خوبی با دستگاه قضایی برای چگونگی مهار و کنترل سارقان داشتیم. اما در برخی از آمارها داریم که سارقان کارشان تکرار شده و چند بار دستگیر شده و پس از آزادی دوباره مرتکب سرقت شده‌اند. در این مورد نیز از نمایندگان محترم مجلس می‌خواهیم که موضوع کوتاه کردن اطلاله دادرسی و هم افزایش هزینه جرم را مورد توجه قراردهند. 
وی با بیان اینکه هزینه جرم باید متناسب با جرم باشد تا حالت بازدارندگی داشته باشد، گفـت: در همین راستا نیز امیدواریم که یک بازنگری در برخی از قوانین مجازات‌های مربوط به سرقت داشته باشیم.
جانشین فرمانده فراجا با بیان اینکه نمایندگان مجلس و دولت می‌توانند برخی از این مطالبات را در برنامه هفتم توسعه در دستور کار قرار دهند، گفت: این موارد موضوعی جدی برای مردم و پلیس است و ما آن را دنبال می‌کنیم.
انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.