تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۴۲
کد خبر : 52849

شرایط ملی‌پوشان نجات غریق برای مسابقات جهانی و امید به مدال‌آوری

شرایط ملی‌پوشان نجات غریق برای مسابقات جهانی و امید به مدال‌آوری

سرمربی تیم ملی نجات غریق با اشاره به روند تمرینی طی شده این تیم برای مسابقات جهانی استرالیا، نسب به مدال ‌آوری در هر دو بخش مردان و زنان این رقابت‌ها ابراز امیدواری کرد.

محمد ناظری سرمربی تیم ملی نجات غریق در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد شرایط اردویی و آمادگی این تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی جهانی به میزبانی استرالیا توضیح داد.
وی با بیان این اینکه اردوی آماده سازی این تیم ویژه این رقابت ها از زمستان سال ۱۴۰۲ با حضور ۱۶ ورزشکار در هرمزگان آغاز شد، خاطرنشان کرد: نتیجه آن اردو انتخاب هشت ورزشکار برای حضور در دور دوم تمرینات بود که در تهران برگزار شد. نتیجه تمرینات آماده سازی و آنالیز اردونشینان در این اردو هم نهایی شدن ترکیب چهار نفره برای اعزام به مسابقات شد.
سرمربی تیم ملی نجات غریق با بیان اینکه مرحله سوم اردوی این تیم از ۲۲ اردیبهشت با حضور همین چهار نفر اصلی در بندرانزلی برگزار شد، تصریح کرد: در واقع این نخستین اردویی بود که با حضور بازیکنان منتخب و ترکیب نهایی برای مسابقات قهرمانی جهان برگزار شد.
ناظری در مورد تیم ملی بانوان و روند تمرینی طی شده برای این تیم نیز توضیح داد و گفت: اردوی نخست تیم ملی بانوان باحضور ۶ ورزشکار در بندرعباس برگزار شد. برای اردوی دوم که فروردین امسال در کیش برگزار شد یک نفر به جمع اردونشینان اضافه شد و در نهایت از میان آنها چهار نفر اصلی انتخاب شدند.
به گفته وی، نخستین اردوی تیم ملی نجات غریق بانوان با ترکیب چهار نفره و اصلی هفته آینده در بندر انزلی برگزار خواهد شد.
سرمربی تیم ملی نجات غریق همچنین در مورد روند برنامه های آماده سازی ملی پوشان گفت: به واقع از چهار ماه پیش برنامه تمرینی ورزشکاران و اردونشینان را زیر نظر دارم. تا پیش از آن ورزشکاران به صورت شخصی پیگیر برنامه های تمرینی خود بودند. طی این مدت اما تمرینات با انسجام و هماهنگی بیشتری دنبال شد تا ورزشکاران به انسجام تیمی لازم برسند.
وی ادامه داد: از نظر قدرتی به صورت شخصی و تیمی تمرینات لازم را با اردونشینان داشته ایم. در اردوی قبل هم بیشتر روی هماهنگی تیمی و برنامه های سرعتی و استقامتی کار کردیم. برای اردوی آتی بانوان هم این برنامه تمرینی راداریم.
ناظری در مورد برنامه های اردویی آتی نیز خاطرنشان کرد: اواخر مرداد اعزام ملی پوشان به استرالیا انجام می شود. آخرین اردوی تیم ملی مردان و زنان به صورت همزمان در تهران برگزار می شود. پیش از آن اما برای هر یک از دو تیم، یک مرحله اردوی مجزا خواهیم داشت.
وی همچنین در مورد پیش بینی خود از نتیجه گیری در رقابت های قهرمانی جهان گفت: دو سال پیش در مسابقات جهانی ایتالیا تیم بانوان ایران در ماده ۴ در ۹۰ متر موفق به کسب مدال نقره شد. از آن ترکیب دو نفر در ترکیب تیم اعزامی به استرالیا هم حضور دارند. در بخش مردان هم سه نفر از ورزشکاران اعزامی به ایتالیا در کنار یک بازیکن جوان، ترکیب جدید تیم را تشکیل می دهند.
سرمربی تیم ملی نجات غریق تاکید کرد: با ترکیبی که در هر دو بخش در اختیار داریم، امیدوار به مدال آوری هستیم. امید داریم در بخش دختران علاوه بر تکرار مدال تیمی، در بخش انفرادی هم مدال بگیریم. در بخش پسران هم امیدواری زیادی به ارتقای سطح نجات غریق ایران در جهان داریم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.