تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
کد خبر : 50308

ریزش ۲۷۹۱ واحدی شاخص کل بورس/ ۴۶۸ نماد در وضعیت قرمز

ریزش ۲۷۹۱ واحدی شاخص کل بورس/ ۴۶۸ نماد در وضعیت قرمز

۸۳ درصد نمادهای بازار سرمایه در وضعیت قرمز رنگ قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز با ریزش ۲۷۹۱ واحدی مواجه شده است، ریزش بورس بعد از تهدیدات دوباره رژیم صهیونیستی علیه ایران انجام شده است.
۴۶۸ نماد در وضعیت قرمز قرار دارند که از این تعداد ۳۵۴ نماد صف فروش و ۱۱۴ نماد نوسان منفی دارند، ۴۴ نماد نیز در وضعیت صف خرید ۴۸ نماد نیز در وضعیت سبز رنگ قرار دارند. بدین ترتیب ۸۳ درصد بازار سرمایه در وضعیت منفی قرار دارد.
در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۲,۸۷۷ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۲۵۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.
برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۱۱۵ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای چهارمین روز متوالی با ثبت رقم ۱۱۶ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.
ارزش صف‌های خرید ۹۹ میلیارد تومان است که کاهش ۳۰۷ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۸۰ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۱,۰۲۷ میلیارد تومان قرار دارد.
بیشترین ارزش معاملات را گروه فلزات اساسی با ثبت رقم ۹۳ میلیارد تومان (۰.۳ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های شیمیایی با ارزش معاملات ۹۰ میلیارد تومان (۰.۳ برابر میانگین هفتگی) و خودرویی با ارزش معاملات ۸۴ میلیارد تومان (۰.۲ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.
گروه پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات ۵۱ میلیارد تومان (۰.۴ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه ماشین آلات برقی با ارزش معاملات ۹ میلیارد تومان (۰.۴ برابر میانگین هفتگی) و گروه اطلاعات و ارتباطات با ارزش معاملات ۹ میلیارد تومان (۰.۴ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.