تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲
کد خبر : 38815

دادمرز پس از اشباع در سبک وزن به وزن المپیکی برود/ سهرابی با سن کم در بلگراد کشتی‌های خوبی گرفت

دادمرز پس از اشباع در سبک وزن به وزن المپیکی برود/ سهرابی با سن کم در بلگراد کشتی‌های خوبی گرفت

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در جهانی صربستان در حالی که در ترکیب خود از شش فرنگی کار خوزستانی نیز بهره می‌برد موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها شد. امین میزازاده با عبور از سد رضا کایالپ دارنده ۱۲ مدال طلای جهان و المپیک به مدال طلای سنگین وزن رسید،

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در جهانی صربستان در حالی که در ترکیب خود از شش فرنگی کار خوزستانی نیز بهره می‌برد موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها شد. امین میزازاده با عبور از سد رضا کایالپ دارنده ۱۲ مدال طلای جهان و المپیک به مدال طلای سنگین وزن رسید، پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم مدال برنز را ازآن خود کرد و علیرضا مهمدی در ۸۲ کیلوگرم صاحب گردن آویز نقره شد.
محسن نژاد هم اگرچه به مدال نرسید اما موفق به کسب سهمیه المپیک شد. در این دوره از رقابت ها ایمان محمدی و دانیال سهرابی دیگر خوزستانی های تیم ملی از رسیدن به مدال بازماندند و حاصل تلاش خوزستانی ها کسب ۳ مدال و ۲ سهمیه المپیک بود.

میرزازاده کاری کرد کارستان
لقمان رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: میرزازاده با کسب مدال طلای سنگین وزن و غلبه بر رضا کایالپ کاری کرد کارستان. از سال ۲۰۰۷ که مربی تیم ملی ایران بودم، کایالپ سه سال متوالی قهرمان جوانان جهان شد و در ادامه موفق شد ۱۲ مدال طلای جهان و المپیک را کسب کند. درست است از نظر سنی نسبت به میرزازاده بزرگ‌تر است اما تجربه بسیار خوبی دارد و صاحب سبک است، اما خوشبختانه امین میرزازاده توانست با دلاوری و غیرت خود بر او در بلگراد غلبه کند. میرزازاده کار بزرگی کرد و با این مدال طلا ما را به طلای المپیک امیدوار کرد تا انشاءالله اولین مدال طلای المپیک خوزستان توسط او کسب شود.

دادمرز وقتی در سبک وزن اشباع شد به وزن المپیکی برود
وی با اشاره به مدال برنز پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم، گفت: بعد از سال ۲۰۱۴ که حمید سوریان در سبک وزن مدال گرفت دیگر این وزن مدال نداشتیم و از این بابت پویا کار فوق‌العاده بزرگی انجام داد و مدال باارزشی در سبک وزن به دست آوردیم. دادمرز کار خود را در جهانی صربستان به درستی انجام داد و حتی می‌توانست قهرمان شود. مطمئناً با وزنی که او دارد و مختص ۵۵ کیلوگرم است می‌تواند هفت تا هشت مدال خوش‌رنگ‌تر از مدال برنز کسب کند. او فعلا باید در این وزن بماند و چندین مدال کسب کند و وقتی اشباع شد اگر خواست به وزن دیگری برای حضور در المپیک برود. البته شاید در ادامه اوزان المپیکی تغییر کنند.

مهمدی می‌تواند وزن ۸۲ یا ۸۷ کیلوگرم را در آینده نزدیک بیمه خود کند
این مربی درباره مدال نقره علیرضا مهمدی دیگر فرنگی‌کار خوزستانی تیم ملی در وزن ۸۲ کیلوگرم، عنوان کرد: او کشتی‌گیر بسیار خوب و باکلاسی است که خوشبختانه توانست به فینال مسابقات جهانی برسد. او در خاک خیلی خوب فن اجرا می‌کند و اگر در فینال کمی زرنگ‌تر بود می‌توانست به مدال طلا هم برسد، البته حریف او خوب بود ولی مهمدی اصلاً حریف دست و پا بسته‌ای نبود و اگر کمی بیشتر خود را باور داشت امکان کسب مدال طلا برای او وجود داشت. مهمدی با توجه به سن کمی که دارد می‌تواند سال‌ها برای ایران مقام کسب کند و وزن ۸۲ یا ۸۷ کیلوگرم را در آینده نزدیک بیمه خود کند.

محمدی می‌تواند در آینده صاحب مدال طلای المپیک شود
وی درباره ناکامی ایمان محمدی علی‌رغم اینکه از شانس‌های کسب مدال بشمار می‌رفت، خاطرنشان کرد: معتقدم او شایسته مدال طلا بود و اگر از کشتی‌گیر روسیه رد می‌شد شک نکنید به طلا می‌رسید. البته حریف روسیه‌ای آنالیز زیادی روی محمدی داشت و اگر آن بحث تاکتیکی اشتباه از سوی کشتی‌گیر ما صورت نمی‌گرفت حتما برنده کشتی می‌شد. از این نیز نباید بگذریم. میدان جهانی میدان خیلی بزرگی است و برای محمدی ۲۰ ساله که اولین تجربه جهانی را داشت یک سری مشکلات وجود دارد اما او می‌تواند در آینده حتی صاحب مدال طلای المپیک شود. ایمان از نظر فنی عالی است و شک نکنید صاحب چند مدال دنیا خواهد شد فقط باید به او روحیه داد. مهمدی در نوجوانان جهان که اوت شد عزادار شد و تا مدتی حالش خوب نبود و او را به سختی از نظر روحی روانی برگرداندیم اما در ادامه در قهرمانی بزرگسالان آسیا به طلا رسید و صاحب گردن‌آویز طلای رقابت‌های امید و جوانان جهان نیز شد. الان هم باید روی شرایط روحی روانی او کار کرد.

سهرابی در بلگراد با سن کم کشتی‌های خوبی گرفت
رضایی با بیان اینکه اگرچه دانیال سهرابی در جهانی صربستان به مدال نرسید اما توانایی کسب مدال را داشت، گفت: او با سن کم کشتی‌های خوبی گرفت و به علی ارسلان نفر اول دنیا باخت. البته ارسلان امسال در حد و اندازه لازم نبود که به نظرم با توجه به مدالی که سال گذشته گرفته بود کمی اشباع شده بود و سنگینی وزن او باعث شد نتواند در این دوره از رقابت‌ها موفق باشد. به نظرم اگر کشتی سهرابی و ارسلان تا ده ثانیه دیگر ادامه پیدا می‌کرد سهرابی می‌توانست از او امتیاز بگیرد. سهرابی نوید روزهای خوب برای کشتی خوزستان و ایران است تا یک قهرمان خیلی خوب و جوان و سرحال به جمع ملی‌پوشان اضافه شود. معتقدم اگر تمام توان کشتی خوزستان موجود بود و کشتی‌گیرانی چون رامین طاهری و حسین اسدی مصدوم نبودند می‌توانستیم یک تیم ملی تمام خوزستانی داشته باشیم.

محسن‌نژاد هم می‌تواند به مدال المپیک برسد
وی درباره نرسیدن مهدی محسن‌نژاد به مدال و البته کسب سهمیه المپیک در جریان رقابت‌های جهانی صربستان، عنوان کرد: محسن‌نژاد کشتی‌گیر توانمندی است و در خاک خیلی خوب فن اجرا می‌کند. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشیم وزن او المپیکی است و اگرچه به مدال نرسید اما خوشبختانه در این وزن به سهمیه المپیک رسیدیم و خیال کادر فنی را راحت کرد. او در کشتی که واگذار کرد به کم کشتی‌گیری نباخت ولی معتقدم محسن‌نژاد هم می‌تواند به مدال المپیک برسد. این انتظار را داریم محسن‌نژاد ایرادهای خود را برطرف کند و امیدورام مربیان سازنده او کادر فنی تیم ملی کمک کنند تا این کشتی‌گیر سریع‌تر برگردد تا در المپیک نیز افتخارآفرینی کند. به هر حال اگرچه او در صربستان به مدال نرسید ولی چیزی از شایستگی‌هایش کم نمی‌شود.
رنگرز باهوش است
مربی سابق تیم ملی تأکید کرد: تیم ملی کشتی فرنگی ایران یکی از بهترین تیم‌های تاریخ کشتی ایران است و هم آقای رنگرز خوب بود و هم تیم ملی. رنگرز قهرمان بزرگی بوده است و باهوش عمل می‌کند و کار خود را بلد است. خیلی از کشورها در کشتی فرنگی حرف برای گفتن دارند که می‌توان به کوبا، قرقیزستان، ایران، ترکیه و آذربایجان که قطب کشتی فرنگی هستند، اشاره کرد و این در حالی است که در کشتی آزاد به این صورت نیست و باید از فدراسیون و مربیان سازنده در استان‌ها قدردانی کرد، زیرا زمانی کشتی فرنگی ایران زنگ تفریح دنیا بود اما محمد بنا به کشتی فرنگی شخصیت داد و سه مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ گرفتیم و بعد از آن نیز ایران یکی از سردمداران کشتی فرنگی دنیا شد و ارتقاء پیدا کرد. همچنین معتقدم اگر مازندران قطب کشتی آزاد ایران است، خوزستان نیز قطب کشتی فرنگی کشور محسوب می‌شود و بی‌شک خیلی زود جایگاه خوزستان در کشتی فرنگی ایران ثابت خواهد شد.
حمایت مسئولان خوزستانی در حد اهدای دسته گل نباشد
وی در پایان با بیان اینکه باید شرایط برای موفقیت خوزستانی‌های تیم ملی در استان خوزستان هموارتر شود، افزود: خوشبختانه نگاه فدراسیون به قهرمانان و کسانی که می‌توانند در آینده مدال‌آوری داشته باشند حساب شده است و از نظر امکانات و بحث رفاهی به ملی‌پوشان رسیدگی می‌شود اما باید در خوزستان توجه خوبی به این ملی‌پوشان صورت بگیرد و حمایت‌ها در حد اهدای دسته گل نباشد.
انتهای پیام 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.