تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴
کد خبر : 39596

جزئیات ساخت آزادراه های جدید در سال جاری

جزئیات ساخت آزادراه های جدید در سال جاری

به گزارش خبرنگار مهر، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور امروز (۱۷ مهرماه) در نشست خبری با اشاره به اینکه ابر پروژه بومی کشور تا پایان هفته‌جاری با حضور رئیس جمهور کشور افتتاح می‌شود، گفت: حدود ۱۰ هزار و ۳۵۰ کیلومتر مسیرهای ریلی جاده‌ای و آزادراهی در دست ساخت است که ۳

به گزارش خبرنگار مهر، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور امروز (۱۷ مهرماه) در نشست خبری با اشاره به اینکه ابر پروژه بومی کشور تا پایان هفته‌جاری با حضور رئیس جمهور کشور افتتاح می‌شود، گفت: حدود ۱۰ هزار و ۳۵۰ کیلومتر مسیرهای ریلی جاده‌ای و آزادراهی در دست ساخت است که ۳ هزار و ۲۷۰ کیلومتر مسیر ریلی و یک هزار و ۳۸ کیلومتر پروژه‌های آزادراهی و بیش از ۶ هزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی است.
وی ادامه داد: امسال ۵ پروژه در بخش آزادراه هدف گذاری شده است که در دست ساخت است و همچنین در پیوست قانون بودجه ۲۴ طرح آزادراهی به طول ۴ هزار کیلومتر وجود دارد که باید احداث شود که از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۳ کیلومتر در حال بهره برداری است و با بهره‌برداری از ۲۱۲ کیلومتر آزاد راه شیراز _ اصفهان طول آزاد راه‌های بهره برداری شده به ۳ هزار و ۵ کیلومتر خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ۷ هزار کیلومتر هدف گذاری صورت گرفته برای پروژه‌های آزادراهی داریم که از این میزان ۳ هزار و ۵ کیلومتر در مرحله بهره برداری است و ۴ هزار کیلومتر دیگر آن در حال ساخت است.
وی اظهار کرد: از ۲۴ طرح آزاد راهی به طول ۷ هزار کیلومتر ۱ هزار و ۳۸ کیلومتر در حال ساخت است و هزار ۸۸۰ کیلومتر مطالعه آن تکمیل شده و فراخوان برای سرمایه گذاری در این طرح‌ها منتشر شده و آمادگی انجام پروژه‌های مشترک در این خصوص وجود دارد.
وی متوسط ساخت آزاد راه در کشور را سالانه ۸۶ کیلومتر عنوان کرد.
خادمی گفت: در بخش بزرگراهی ۶ هزار کیلومتر در دست ساخت است؛ همچنین در حال حاضر ۲۰ هزار کیلومتر آزاد راه داریم و ۱۰ هزار کیلومتر دیگر باید ساخته شود تا به تعادل در حمل و نقل جاده‌ای دست پیدا کنیم.
وی تصریح کرد: امسال ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید نیز بهره برداری می‌شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص پروژه‌های ریلی این شرکت گفت: برای امسال ۴۰۷ کیلومتر مسیر ریلی در برنامه بهره برداری قرار دارد که این پروژه‌ها شامل بستان آباد _ تبریز، همدان _ سنندج، رشت_ کاسپین و راه آهن اردبیل است که پروژه بستان آباد _ تبریز بهره برداری شده و پروژه راه آهن همدان _ سنندج به زودی آماده و به بهره برداری می‌رسد.
وی متوسط ریل سازی در کشور را سالانه ۱۹۹ کیلومتر اعلام کرد و گفت: با بهره برداری ۴۰۷ کیلومتر مسیر ریلی طی امسال به دو برابر احداث سالانه ریلی دست خواهیم یافت.
وی خاطر نشان کرد: افتتاح آزاد راه شیراز _ اصفهان به طول ۱۲ کیلومتر، منجیل _ رودبار به طول ۸ ونیم کیلومتر، تبریز _ صوفیان به طول ۲۴ کیلومتر و مراغه _ هشترود به طول ۳۴ کیلومتر که در مجموع ۲۹۳ کیلومتر می‌شود در برنامه امسال قرار داشت که ۲۱۲ کیلومتر از آن طی این هفته با حضور رئیس جمهور و وزیر راه وشهرسازی به بهره برداری می‌رسد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.