تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۱۶
کد خبر : 53362

۸۶۳ نامه هشداری به دستگاه‌ها برای حمایت از تولید ارسال شد

۸۶۳ نامه هشداری به دستگاه‌ها برای حمایت از تولید ارسال شد

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ۸۶۳ نامه هشداری به دستگاه‌ها برای حمایت از تولید ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی در سال گذشته ضمن بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های قانونی در راستای حمایت از فعالان اقتصادی و تولیدی اقدامات مؤثری انجام داد به تشریح برخی از دستاوردهای این سازمان پرداخت و گفت: در این راستا، سازمان بازرسی با رفع مشکلات این واحدها شرایط احیا و راه اندازی ۱۲۶ واحد تولیدی، جلوگیری از تعطیلی ۵۴۸ واحد، افزایش تولید در ۵۱۶ واحد، تسریع در اخذ مجوز ۷۱۳ واحد، تسهیل در تأمین مالی ۱۰۰۳ واحد، رفع معارض قضائی ۲۱ واحد، اقاله ۶ واحد تولیدی، خروج از ورشکستگی ۱ واحد و … را فراهم کرد که این امر موجبات تثبیت اشتغال بالغ بر ۷۷ هزار و ۷۳۸ نفر را به همراه داشت.
به گفته وی مشکلات این واحدهای تولیدی در حوزه‌های مختلف از جمله تأمین اجتماعی، مالیاتی، گمرک، سرمایه در گردش، بانکی و… بوده است.
یک هزار و ۵۶۲ اقدام اثربخش برای حمایت از تولید
وی با اعلام اینکه در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی طی سال ۱۴۰۲ یک هزار و ۲۹ فقره پرونده تشکیل شده به تشریح برخی دیگر از اقدامات سازمان بازرسی پرداخت و ادامه داد: در این مدت از یک هزار و ۳۶۹ واحد تولیدی بازدید و ۸۶۳ نامه و گزارش هشداری به دستگاه‌های متولی در راستای حمایت از تولید ارسال شده که از تعداد هشدار، ۳۹۴ گزارش قابلیت تعمیم به کل کشور را داشته به گونه‌ای که یک هزار و ۵۶۲ اقدام اثربخش انجام شده است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: در این مدت در مجموع دو هزار و ۸۹۱ شکایت با موضوع تولید و سرمایه گذاری به سازمان واصل که ۱۲ هزار و ۴۷۷ اقدام نظیر جلسه، مکاتبه، بازدید، پیگیری در راستای رفع مشکلات صورت پذیرفته، همچنین ۸۴۲ شکایت در حال رسیدگی و دو هزار و ۴۹ مورد رسیدگی و مختومه شده است.
خدائیان گفت: همچنین با رصد و شناسایی مشکلات شرکت‌های تولیدی اقداماتی نظیر برگزاری چهار هزار و ۴۳۷ جلسه، سه هزار و ۶۱۹ مکاتبه، سه هزار و ۲۲ مورد پیگیری و … انجام شده است.
وی کل مصوبات مرتبط با امر تولید در مجامع تصمیم گیر طی این مدت را ۱۹ هزار و ۶۷۰ مصوبه عنوان کرد و گفت: نمایندگان سازمان در تصویب هفت هزار و ۹۹ مصوبه، نقش مؤثر و اساسی داشته‌اند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.