تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
کد خبر : 33056

فقط خدا به فریاد فوتبال خوزستان برسد

فقط خدا به فریاد فوتبال خوزستان برسد

عبدالمجید باقری‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تعلل باشگاه‌های خوزستانی برای انتخاب سرمربی و بستن تیم برای حضور در لیگ بیست و سوم اظهار کرد: این مشکل برای دیروز و امروز نیست و به نوعی در خوزستان به اینکه کاسه چه کنم چه کنم به دست بگیریم و قرار است چه کسی به دادمان

عبدالمجید باقری‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تعلل باشگاه‌های خوزستانی برای انتخاب سرمربی و بستن تیم برای حضور در لیگ بیست و سوم اظهار کرد: این مشکل برای دیروز و امروز نیست و به نوعی در خوزستان به اینکه کاسه چه کنم چه کنم به دست بگیریم و قرار است چه کسی به دادمان برسد، عادت کرده‌ایم.
در باشگاه‌های خوزستانی هیچ چیزی روی اصول و قاعده نیست
وی ادامه داد: مدتی است برای من یک سؤال پیش آمده است؛ اینکه یک مدیر برای این که بتواند یک باشگاه را اداره کند باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ آیا به صرف اینکه دکتر یا مهندس است یا اصلاً یک فوتبالیست بوده، برای این که بتواند مدیر یک باشگاه باشد کافی است؟ اصلاً چه فاکتورهایی می‌تواند یک مدیر را به یک مدیر باشگاهی خوب تبدیل کند؟ متأسفانه در باشگاه های خوزستانی هیچ چیزی روی اصول و قاعده نیست.
مشخص نیست چه کسی در باشگاه فولاد تصمیم‌گیرنده است
این پیشکسوت فوتبال خوزستان خاطر نشان کرد: دو فصل پیش عیسی‌زاده مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان بود که بعد از اتمام لیگ استعفا داد که من همان موقع به وی گفتم که کار اشتباهی انجام می‌دهی زیرا با این استعفاها نفت بهترین زمان ممکن برای بستن یک تیم خوب برای حضور در فصل بعدی رقابت‌ها را از دست می‌دهد. بعد از او، آقای کی‌شمس به عنوان مدیرعامل انتخاب شد که نمی‌دانم او با چه تدبیری برای این سمت انتخاب شد، البته او بسیار فرد قابل احترامی است اما در نهایت حاصل کار نیز انتخاب سرمربی با کم‌ترین رزومه برای هدایت نفت در فصل گذشته لیگ برتر بود و دیدید که در ادامه نفت آبادان به چه روزی افتاد و در نهایت این باشگاه برای بقا در لیگ برتر متوسل به معجزه شد و توانست نجات پیدا کند و حالا می‌بینیم که فولاد هم این فصل دچار همین مشکل شده است و یک روز می‌گوید منصوریان رفته و یک روز می‎‌گویند او می‌ماند و اصلاً مشخص نیست چه کسی در باشگاه فولاد تصمیم‌گیرنده است.
مدیرعامل فولاد پاسخ دهد چه کسانی تصمیمات را وتو می‌کنند
وی ادامه داد: تا جایی که من می‌دانم اکنون در باشگاه فولاد هیات مدیره تصمیم‌گیرنده نیست زیرا اعضای هیات مدیره تصمیم‌شان را که پایان همکاری با منصوریان و آوردن سرمربی خارجی است اعلام کرده است. اینکه چرا به این تصمیم هیات مدیره احترام گذاشته نمی‌شود و اینکه چه کسانی تصمیم هیات مدیره را وتو می‌کنند و باشگاه معطل مانده، سوالی است که آقای شعبانی مدیرعامل باشگاه باید پاسخگو باشد. این که آیا آنچه ما می‌گوییم صحت دارد یا خیر و اگر صحت دارد چه کسانی مانع هستند و اجازه نمی‌دهند تکلیف باشگاه فولاد معلوم شود، باید پاسخ داده شود. من فکر می‌کنم دست‌هایی در کار است که نمی‌گذارد فولاد زودتر از این اقدام به انتخاب سرمربی خارجی داشته باشد و قطعاً قدرتی بالاتر از قدرت هیات مدیره دخیل است. اگر هم باشگاه فولاد در حال بررسی گزینه‌ها باشد، باید بگویم تعلل پیش آمده باعث از دست رفتن زمان برای موفقیت فولاد در فصل پیش روی لیگ برتر است.
هواداران ۳ تیم لیگ برتری خوزستان در برزخ هستند
وی خاطرنشان کرد: دهم مردادماه لیگ بیست و سوم آغاز می‌شود و در ۵۰ روز باقی‌مانده متأسفانه هنوز شرایط سه تیم خوزستانی نامشخص است و نمی‌دانم باشگاه‌ها قرار است چگونه تیم‌های خود را آماده کنند، ضمن اینکه قوانین جدیدی بر بازار نقل و انتقالات حاکم شده است و چگونه می‌توان بازیکنان را برای بستن قرارداد قانع کرد؟ در همین باشگاه فولاد قرارداد ۲۲ بازیکن به پایان رسیده است و در واقع اکنون چیزی به اسم تیم فوتبال فولاد خوزستان وجود ندارد و برای لیگ بیست و سوم باید یک تیم دیگر ساخته شود و باید دید چه کسانی توان ساختن این تیم را دارند و من اکنون در مجموعه فولاد کسی را با این توان نمی‌بینم که بتواند کار بزرگی انجام دهد و بتواند تیمی را درست کند که بهتر از سال گذشته باشد. هر چند که من هنوز هم معتقدم تیم فصل گذشته فولاد یکی از بهترین تیم‌های فوتبال ایران بود و اینکه چرا نتیجه نگرفت، علت آن را باید در جای دیگر بررسی کرد. آقایانی که برای هر سه باشگاه فولاد، استقلال خوزستان و نفت آبادان تصمیم می‌گیرند باید بدانند که هواداران خود را در برزخ نگه داشته‌اند.
استقلال خوزستان اول اصل مطلب را درست کند
باقری‌نیا در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد با توجه به اینکه استقلال خوزستان قصد دارد با پورموسوی ادامه دهد نسبتاً در شرایط بهتری نسبت به فولاد و نفت آبادان است، گفت: هنوز این باشگاه نتوانسته تیم خود را جمع و جور کند، بعد دنبال حرفه‌ای شدن است. استقلال خوزستان باید ابتدا اصل مطلب یعنی تیمش را درست کند و بعد دنبال موارد دیگر باشد. درست است که گفته می‌شود پورموسوی می‌ماند اما آیا این تمام کار است؟ به نظر من باشگاه استقلال خوزستان هم تاکنون مثل دو باشگاه فولاد و نفت آبادان کاری برای حضور قدرتمند در فصل آینده لیگ برتر انجام نداده است. کار خاص یعنی لیست جذب بازیکن را از سرمربی گرفته باشند، مذاکرات با بازیکنان مدنظر انجام شده باشد و به توافق رسیده باشند و تمرینات هم شروع شده باشد. تیمی که قرار است برای حضور در مسابقات آماده شود حداقل به شش هفته تمرین نیاز دارد و تیم‌های خوزستانی از جمله استقلال خوزستان در حال حاضر یک هفته را از دست داده‌اند، آن هم در حالی که اصلاً هنوز تکلیف تیم‌هایشان مشخص نیست. من واقعاً به تیم استقلال خوزستان که پس از سال‌ها مجدداً به لیگ برتر برگشته است هشدار می‌دهم و البته ۱۰ روز پیش هم همین هشدار را مستقیماً به سرمربی و سرپرست تیم دادم و آن موقع هم به آن‌ها گفتم الان هم برای شروع کار دیر است.
باشگاه نفت آبادان را بعد از لیگ ۲۲، تعطیل کردند و رفتند!
وی در ادامه با بیان اینکه هنوز آبادانی‌ها تکلیف عبدالله ویسی را هم مشخص نکرده‌اند، عنوان کرد: انگار بعد از پایان لیگ بیست و دوم باشگاه صنعت نفت آبادان را تعطیل کردند و رفتند و این خنده‌دار و یک طنز است. در زمانی که هیات مدیره باید جلسه بگذارد و برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت باشگاه را مشخص کند و فضا برای اجرای برنامه‌ها آماده شود، این باشگاه هنوز هیات مدیره ندارد. اگر من به جای عبدالله ویسی بودم اکنون به تیم بعدی که به من پیشنهاد داده بود، می‌رفتم. شاید تا ۱۰ روز دیگر هم اعضای هیات مدیره مشخص نشود و من می‌خواهم بدانم در چنین شرایطی حتی کدام یک از بازیکنان فعلی این تیم حاضر به ماندن هستند و اصلا در این بازار نقل و انتقالات بازیکنی می‌ماند که باشگاه نفت آبادان اقدام به جذب آن کند؟
فقط خدا به فریاد فوتبال خوزستان برسد
این پیشکسوت فوتبال بیان کرد: متأسفانه فوتبال خوزستان اسیر دور باطل شده است. در واقع در فوتبال خوزستان مسئولان ما پایین قله ایستاده‌اند و فقط به بالای قله نگاه می‎‌کنند و اقدامی برای اینکه اولین قدم را برای بالارفتن از قله بردارند، ندارند. فقط خدا به فریاد فوتبال خوزستان برسد. به نظر من در خوزستان در مدیریت باشگاه‌ها با مشکل مواجه هستیم و اگر مدیران ما فوتبال و ملزومات آن را می‌دانستند هرگز با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌شدیم. مدیران ما چالش‌های فوتبال را نمی‌دانند. آن ها نمی‌دانند تیم‌ها در طول فصل با چه چالش‌هایی مواجه هستند.
مدیران باشگاه‌های خوزستانی به دنبال دیده شدن هستند
وی افزود: من فکر می‌کنم خیلی از مدیران باشگاه‌های خوزستانی به این فکر هستند که فقط کت و شلوار بپوشند و به جلسه بروند و بگویند این موارد دستور جلسات امروز است و اینکه به نتیجه نرسند هم برایشان مهم نیست و در نهایت در جلسه دیگر باز هم دستور جلسات‌شان را مطرح می‌کنند. همواره مدیران ما به این فکر بوده‌اند که به واسطه این فوتبال دیده شوند و به همین دلیل فوتبال خوزستان در این سال‌ها خیلی ضرر کرده است. متأسفانه آقایان وقتی وارد فضای فوتبال می‌شوند به دنبال این هستند که هر روز عکس‌شان و مصاحبه‌هایشان در رسانه‌های مختلف منتشر شود و این‌ها معضلات امروز فوتبال خوزستان و شاید هم فوتبال ایران باشد و فقط باید دعا کنیم این مشکلات فوتبال خوزستان حل شود.
در شرایط فعلی، حق خوزستان یک تیم در لیگ برتر است
باقری نیا خاطر نشان کرد: من فکر می‌کنم در شرایط فعلی شاید حق خوزستان فقط داشتن یک نماینده در لیگ برتر باشد اما اگر بخواهیم به توان و پتانسیل فوتبال خوزستان رجوع کنیم با یک توجه ویژه دوساله حتی می‌توانیم چهار تیم در لیگ برتر داشته باشیم. اما متأسفانه توجه ویژه وجود ندارد و به استعدادهای ذاتی بسیار خوب فوتبال خوزستان برای بارور شدن و شکوفایی توجهی نمی‌شود. ضمن اینکه می‌بینید که وضعیت فعلی مدیریت باشگاه‌هایمان هم به چه روزی افتاده است.
انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.