به گزارش ایسنا، محمد امینی گارد تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران که نمایش درخشانی در مسابقات قهرمانی آسیا داشته است، مورد توجه فدراسیون جهانی نیز قرار گرفت. FIBA ضمن انجام گفت و گو با  ستاره تیم ایران، به تمجید از این استعداد جوان نیز پرداخت و به واسطه دانک‌های او در بازی‌های قبل به او لقب “Air Amini” را داد.

در ادامه گفت و گوی امینی با FIBA آمده است:

امینی در ابتدای صحبت‌های خود به فیبا گفت: «پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخاری بزرگ برای هر ورزشکار است و من هم از آن بسیار لذت می‌برم. ضمن اینکه پیش از من نام‌های بزرگی این پیراهن را پوشیده‌اند.»

او درباره دانک‌های زیبای خود نیز گفت: «تمرکز من فقط روی بازی است و هر چه که در جریان مسابقه و در لحظه به ذهنم برسد را انجام می‌دهم. هرگز به زدن دانک‌ فکر نمی‌کنم و قضاوت را فقط به کسانی که بازی را تماشا می‌کنند می‌سپارم. امسال در لیگ یک ایران مسابقه‌ای داشتیم. توپ حریف را از قوس سه امتیازی ربودم و همه آماده فست برک بودند، اما من توپ را گرفتم، برگشتم عقب و محکم آن را دانک زدم.»

ستاره جوان بسکتبال ایران درباره علاقه‌ خود به این رشته نیز گفت: «بسکتبال اولین رشته‌ای نبود که به آن پرداختم. برادری دارم که ۳ سال از خودم بزرگ‌تر است و هر ورزشی که او دنبالش می‌رفت من هم انجام می‌دادم، ژیمناستیک، تکواندو، فوتبال، کشتی و سرانجام هم بسکتبال. حدود یک هفته بود که بسکتبال بازی می‌کردم و تیم ما در یک دیدار ۴۲ – ۴۰ به برتری رسید. من ۴۰ امتیاز گرفتم و از آن‌ وقت فهمیدم عاشق بسکتبال شده‌ام.»

تمجید FIBA از ستاره جوان بسکتبال ایران/ امینی: الگوی من صمد است

امینی درباره نسل طلایی بسکتبال ایران نیز گفت: «تماشای بازی نسل طلایی در دوران کودکی فوق‌العاده بود؛ حضور آن‌ها در مسابقات مختلف و تمام قهرمانی‌هایشان. صعود به المپیک، جام جهانی و همه افتخاراتی که کسب کردند باعث خوشحالی بود. همه این موفقیت‌ها انگیزه‌ای شد که من هم تلاش زیادی کنم.»

گارد تیم نوجوانان درباره الگوی ورزشی خود نیز گفت: «صمد نیکخواه بهرامی برای من بهترین الگو بود و بازی‌های او را درک می‌کردم. ارزشمندترین چیز درباره صمد برای من، اشتیاقی است که به رقابت و مبارزه در بازی‌ها داشت. او مبارزی بود که هرگز تسلیم نشد و از این ذهنیت او بسیار به وجد می‌آمدم، واقعا از صمد الهام گرفتم. هر وقت او را می‌بینم یا هر زمان که فرصت دارد با من تماس می‌گیرد و توصیه‌هایی کاربردی و ارزشمند به من می‌کند.»

امینی درباره بازی در رقابت‌های قهرمانی زیر ۱۶ سال پسران آسیا نیز گفت: «این بالاترین سطحی است که تا به حال تجربه کرده‌ام، برای حضور در مسابقات و رقابت با این تیم‌ها هیجان‌ زده‌ام.»

انتهای پیام

منبع : ایسنا