تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
کد خبر : 27389

انجام ۱.۴ میلیارد تبادل اطلاعات «برخط» پلیس با ۳۶ سازمان/ ارایه ۳۰ خدمت در «پلیس من»

انجام ۱.۴ میلیارد تبادل اطلاعات «برخط» پلیس با ۳۶ سازمان/ ارایه ۳۰ خدمت در «پلیس من»

به گزارش ایسنا، سردار اشتری در جلسه بررسی طرح های تحولی هوشمندسازی پلیس طی سال های اخیر  ضمن استماع گزارش ارائه شده توسط قرارگاه هوشمندسازی پلیس به  طرح های تحولی هوشمندسازی پلیس و اهمیت آن در مجموعه انتظامی کشور اشاره کرد و اظهار کرد: بحمداله طی سال های اخیر در مجموعه انتظامی کشور و همچنین

به گزارش ایسنا، سردار اشتری در جلسه بررسی طرح های تحولی هوشمندسازی پلیس طی سال های اخیر  ضمن استماع گزارش ارائه شده توسط قرارگاه هوشمندسازی پلیس به  طرح های تحولی هوشمندسازی پلیس و اهمیت آن در مجموعه انتظامی کشور اشاره کرد و اظهار کرد: بحمداله طی سال های اخیر در مجموعه انتظامی کشور و همچنین در دوره های مختلف از جمله هفته فراجا سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اقدامات چشمگیری در حوزه هوشمندسازی در راستای تسهیل و تسریع در خدمت رسانی به مردم انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات رسانی به مردم با هوشمندسازی پلیس بایستی طی هر سال ارتقاء پیدا کند، عنوان کرد: در راستای پیشرفت در این حوزه، قرارگاه هوشمندسازی پلیس راه­ اندازی شد که با راه ­اندازی این قرارگاه شاهد اقدامات تحولی در مجموعه انتظامی کشور بودیم، در واقع بایستی با قرارگاه هوشمندسازی پلیس و پیگیری مصوبات مطرح شده به اهداف مدنظر و همچنین فرمایشات مورد تاکید مقام معظم رهبری که همان تسریع و تسهیل در خدمت رسانی است، برسیم.
ظرفیت نخبگان و ایجاد تحول در هوشمندسازی
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه هدف اصلی از هوشمندسازی در مجموعه انتظامی کشور تسهیل مضاعف در ارائه خدمات و سرعت حداکثری در اجرای دقیق ماموریت هاست، خاطر نشان کرد: برای رسیدن به اهداف مدنظر در این خصوص ضرورت دارد که تمامی ظرفیت های برون سازمانی و درون سازمانی ( بهره گیری از ظرفیت نخبگان و…) برای ایجاد تحول به کارگیری شود چه بسا تاکنون اقدامات تحولی مطلوبی نیز در این رابطه انجام شده به گونه ای که اثرات آن را طی سال های اخیر مشاهده کرده ایم.
فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه بحمداله پیشرفت ها در حوزه هوشمندسازی بسیار قابل چشمگیر است اما به همین میزان نباید بسنده کرد، تصریح کرد: در حوزه هوشمندسازی پلیس طرح های تحولی در راستای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات رسانی به مردم انجام شده که سامانه موبایلی “پلیس من”، سامانه “پلیس همراه”، “تبادل اطلاعات با سازمان ها و نهادها”، “تبادل اطلاعات با کسب و کارها” و … از جمله طرح های تحولی است.
ارایه ۳۰ خدمات در «پلیس من»
وی به سامانه موبایلی «پلیس من» اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این سامانه ۳۰ خدمت از جمله استعلام تخلفات رانندگی، استعلام آخرین وضعیت گواهینامه، استعلام نمره منفی گواهینامه، استعلام صدور کارت خودرو، ثبت سرقت موتور سیکلت و … انجام می شود، به طوری که تاکنون از راه اندازی این سامانه ( از اوایل سال ۱۴۰۰ تاکنون) ۲۶ میلیون خدمت به مردم ارائه شده است.
سردار اشتری با بیان اینکه مجموعه انتظامی کشور سالانه ده ها میلیون خدمات به مردم عزیز ایران اسلامی ارائه می دهد، خاطرنشان کرد: راه اندازی این قبیل سامانه ها در تسریع و تسهیل  خدمت رسانی تاثیر مطلوبی دارد و تاکید بر این است که خدمات رسانی  هوشمندسازی طی سال های آینده به دو برابر این میزان ارتقاء یابد.
این مقام ارشد انتظامی در ادامه به سامانه پلیس همراه نیز اشاره و خاطر نشان کرد: در سامانه پلیس همراه خدماتی همچون استعلام موبایل و تبلت، کروکی الکترونیکی، استعلام خودرو براساس شماره موتور، استعلام قطعات خودروی کشف شده و… ارائه می شود.
سردار اشتری همچنین به تبادل اطلاعات با سازمان ها و نهادها اشاره کرد و گفت: امسال حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تبادل اطلاعات برخط با ۳۶ دستگاه و سازمان دولتی اعم از وزارتخانه ها و صورت گرفته است. 
فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه در صدد هستیم به سازمان ها و نهادهای بیشتری خدمات رسانی کنیم به “تبادل اطلاعات با کسب و کارها” نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه انتظامی کشور از جمله سازمان هایی است که در ارائه خدمات رسانی به مردم و همچنین سازمان ها و نهادها پیشتاز است بنابراین ضرورت دارد با توجه به نیازمندی های جامعه این خدمت رسانی ارتقاء پیدا کند.
سردار اشتری عنوان کرد: بحمداله در تبادل اطلاعات با کسب و کارها، فرآیند خوبی صورت گرفته و لازم است این موضوع با قوت بیشتری ادامه پیدا کند.
اهتمام بر تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه هوشمندسازی
فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه تاکید کرد: در حوزه هوشمندسازی فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری در راس امور قرار دارد و بایستی با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات موانع و مشکلات موجود را در این حوزه مرتفع کنیم.
براساس گزارش سایت پلیس ، سردار اشتری همچنین خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دستگاه های مختلف بایستی خدمات رسانی به مردم را مضاعف کنند، همواره در اولویت برنامه های مجموعه انتظامی است و توسعه طرح هوشمندسازی پلیس نیز از جمله موضوعات مهمی است که با هدف ارائه خدمات آسان و سریع به مردم در مجموعه انتظامی با جدیت دنبال می شود و پیشتازی پلیس در ارائه خدمات هوشمند خود مدال افتخاری برای مجموعه انتظامی کشور است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.