به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در سومین و آخرین بازی خود از دور گروهی کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی، برابر ژاپن به پیروزی دست یافت تا به عنوان صدرنشین گروه C راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. بازیکنان تیم ملی ایران نیز پس از کسب این پیروزی درباره عملکردشان در این مسابقه صحبت کردند.

متین آقاجانپور ستاره جوان تیم ملی بسکتبال ایران، درباره پیروزی مقابل ژاپن توضیح داد: همانطور که می‌دانید این مسابقه سخت‌ترین بازی ما در دور گروهی بود و خوشبختانه توانستیم با تدابیری که کادر فنی اندیشیده بود تیم قدرتمند ژاپن را کنترل کرده و به پیروزی دست پیدا کنیم.

او افزود: ژاپن یک تیم سرعتی است و همواره روی شوت‌های سه امتیازی برنامه دارد، اما خوشبختانه در این مسابقه حملات و بازیکنان تاثیرگذار آن‌ها را کنترل کردیم. امیدوارم در ادامه مسابقات نیز با همین انگیزه کار را ادامه دهیم.

سجاد مشایخی پوینت گارد تیم ملی بسکتبال ایران نیز درباره برد مقابل ژاپن گفت: حریف ما تیم بسیار سرعتی و هجومی بود که در شوت‌های سه امتیازی مهارت دارد. باید در سوئیچ‌ها با دقت و تمرکز کار می‌کردیم که خوشبختانه این موضوع صورت گرفت و در یک بازی مهم موفق به شکست ژاپن شدیم.

او ادامه داد: این پیروزی برای ما بسیار اهمیت داشت چرا که در دور بعد می‌توانیم با رقبای راحت‌تری دیدار کنیم و صعود راحت‌تری به مراحل پایانی داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا